Неврофизиолошки и генетски истражувања кај мигрена

Ilievska, Liljana and Gorgevska, E and Petrov, I and Arsova, A (2008) Неврофизиолошки и генетски истражувања кај мигрена. In: 4th Congress of Neurologists of Macedonia with international participation, 2008.

[thumbnail of apstrakt book - 4ti kongres na nevrolozi 2008 - dr. ilievska.pdf]
Preview
Text
apstrakt book - 4ti kongres na nevrolozi 2008 - dr. ilievska.pdf

Download (439kB) | Preview

Abstract

Mигpeнaтa e хронично епизодично пореметување со или без аура, во која доминира унилатерална пулсирачка главоболка, во траење од 4-72 часа, пратена со гадење, повраќање, фотофобија или фонофобија.

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Subjects: Medical and Health Sciences > Basic medicine
Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Liljana Ilievska
Date Deposited: 26 Mar 2013 12:36
Last Modified: 19 Jun 2013 08:48
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/5946

Actions (login required)

View Item View Item