Неврофизиолошки студии во испитувањето на фармакокинетиката на антиепилепците

Ilievska, Liljana (2004) Неврофизиолошки студии во испитувањето на фармакокинетиката на антиепилепците. In: Трет конгрес на невролозите на Република Македонија со меѓународно учество, 22-25 септември, 2004, Струмица, Македонија.

[thumbnail of 3 kongres na nevrolozi - dr. ilievska.pdf]
Preview
Text
3 kongres na nevrolozi - dr. ilievska.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

Цел: Да се покаже дека церебралните евоцирани потенцијали се како објективен индикатор во фармакокинетиката на антиепилепците.

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Subjects: Medical and Health Sciences > Basic medicine
Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Liljana Ilievska
Date Deposited: 26 Mar 2013 12:39
Last Modified: 15 Aug 2013 14:01
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/5942

Actions (login required)

View Item View Item