Патолошки промени во дојка кај пациентки во третата деценија

Veljanovska, Lidija and Antevska-Grujoska, S and Pavlovik, P (2002) Патолошки промени во дојка кај пациентки во третата деценија. In: 3th Macedonian Congress of Radiology with international participation, 12-16 June, 2002, Ohrid, Macedonia.

[thumbnail of MRC2002_1.jpg]
Preview
Image
MRC2002_1.jpg

Download (3MB) | Preview
[thumbnail of MRC2002_2.jpg]
Preview
Image
MRC2002_2.jpg

Download (6MB) | Preview

Abstract

Цел:Да се одреди причината зошто младите се јавуваат на преглед во оваа возраст и која е инциденцијата на патолошките лезии за оваа старосна група.

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Subjects: Medical and Health Sciences > Basic medicine
Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Lidija Veljanovska
Date Deposited: 26 Mar 2013 12:20
Last Modified: 19 Jun 2013 08:52
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/5901

Actions (login required)

View Item View Item