Примената на 64 слојната компјутеризирана томографија во ангиографијата

Veljanovska, Lidija (2010) Примената на 64 слојната компјутеризирана томографија во ангиографијата. .

[thumbnail of периферија за инфо центар.pdf]
Preview
Text
периферија за инфо центар.pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

•Тенки пресеци на снимената регија -0,625 мм, детекција на мали лезии
•Голема брзина на скенирање, Кратко траење на прегледот
•Квалитетна визуелизација во сите рамнини (сагитална, трансверзална, коронарна)
•Kолорна 3Д визуелизација

Item Type: Teaching Resource
Subjects: Medical and Health Sciences > Basic medicine
Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Lidija Veljanovska
Date Deposited: 25 Mar 2013 16:23
Last Modified: 19 Jun 2013 08:55
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/5885

Actions (login required)

View Item View Item