Современи дијагностички процедури со 64-слојната компјутеризирана томографија

Veljanovska, Lidija (2010) Современи дијагностички процедури со 64-слојната компјутеризирана томографија. .

[thumbnail of КТ krvni sadovi fevruari 2010.pdf]
Preview
Text
КТ krvni sadovi fevruari 2010.pdf

Download (5MB) | Preview

Abstract

•Метода со голема дијагностичка прецизност
•Кратко времетраење на прегледот во комфорни услови за пациентот
•Преглед на крвните садови сите органи и структури во снимената регија

Item Type: Teaching Resource
Subjects: Medical and Health Sciences > Basic medicine
Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Lidija Veljanovska
Date Deposited: 25 Mar 2013 16:18
Last Modified: 19 Jun 2013 07:57
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/5882

Actions (login required)

View Item View Item