Извештај од емпириско истражување во училиштата за проблемот „Трговија со луѓе“

Dimitrov, Nikola (2007) Извештај од емпириско истражување во училиштата за проблемот „Трговија со луѓе“. [Project]

[thumbnail of Димитров В.Н. & Бојкоска Ѕ. (2007) Извештај од емпириско истражување во училиштата за проблемот Трговија со луѓе.pdf]
Preview
Text
Димитров В.Н. & Бојкоска Ѕ. (2007) Извештај од емпириско истражување во училиштата за проблемот Трговија со луѓе.pdf

Download (5MB) | Preview

Abstract

Во брошурата се изнесени резултатите од истражувањето за проблемот „трговија со луѓе“ и истите ги презентираме пред пошироката јавност како превентивно средство за борба против овој сериозен проблем кој е присутен и во нашата држава.

Item Type: Project
Subjects: Social Sciences > Educational sciences
Humanities > Other humanities
Social Sciences > Social and economic geography
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Nikola Dimitrov
Date Deposited: 16 Apr 2013 08:08
Last Modified: 16 Apr 2013 08:08
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/5647

Actions (login required)

View Item View Item