Македонија не е изолиран пазар – Започнете сопствен интернет бизнис

Bezovski, Zlatko (2007) Македонија не е изолиран пазар – Започнете сопствен интернет бизнис. Дневен бизнис, III (560). p. 4. ISSN 1409-9233

[thumbnail of 1.Makedonija-ne-e-izoliran-pazar-p.pdf]
Preview
Text
1.Makedonija-ne-e-izoliran-pazar-p.pdf - Published Version

Download (673kB) | Preview

Abstract

Првата статија од серијалот „Започнете сопствен Интернет бизнис“ објавуван во дневниот весник „Дневен Бизнис“ . Во серијалот се говори за можностите да се оствари онлајн заработка со користење на компјутер и Интернет врска. Првата статија говори за тоа дека токму благодарение на интернетот македонските бизниси и претприемачи имаат на дофат огромен потенцијален пазар.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Zlatko Bezovski
Date Deposited: 04 Feb 2013 14:28
Last Modified: 04 Feb 2013 14:28
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/5440

Actions (login required)

View Item View Item