Информативни технолошки испитувања за можноста за валоризација на отпадната јаловина (-2+0)mm од локалитетот Лакавица - Штип

Krstev, Boris and Orovcanov, Gorgi (1985) Информативни технолошки испитувања за можноста за валоризација на отпадната јаловина (-2+0)mm од локалитетот Лакавица - Штип. [Experiment]

[thumbnail of Scan3.PDF]
Preview
Text
Scan3.PDF

Download (13MB) | Preview

Abstract

Информативни технолошки испитувања за можноста за валоризација на отпадната јаловина (-2+0)mm од локалитетот Лакавица - Штип, со помош на кои се докажува литолошкиот состав на теренот од самиот локалитет.

Item Type: Experiment
Subjects: Engineering and Technology > Other engineering and technologies
Divisions: Faculty of Natural and Technical Sciences
Depositing User: Aleksandar Krstev
Date Deposited: 03 Feb 2013 12:25
Last Modified: 03 Feb 2013 12:25
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/4829

Actions (login required)

View Item View Item