За првпат во Република Македонија натпревар за цртање карта за животната средина

Talamdzioska, Danica and Dimitrov, Nikola (2005) За првпат во Република Македонија натпревар за цртање карта за животната средина. Образовни рефлексии (2). pp. 68-72. ISSN 1409-5270

[thumbnail of obrazovni_refleksi_nikola.dimitrov.pdf]
Preview
Text
obrazovni_refleksi_nikola.dimitrov.pdf

Download (3MB) | Preview

Abstract

Во текстот се изнесени сублимирани активности од натпреварот за цртање карти за животната средина на ученици од Прилеп, реализиран како дел од заедничкиот проект помеѓу Јапонската агенција за меѓународна соработка (JICA) и Државниот завод за геодетски работи на Република Македонија (DZGD), односно само сегментот кој опфаќа популаризација на географските карти во функција на цртање карти за животната средина од страна на ученици од основното образование (од V до VIII одделение).

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Other social sciences
Social Sciences > Social and economic geography
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Nikola Dimitrov
Date Deposited: 22 Jan 2013 09:21
Last Modified: 11 Jun 2013 10:49
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/4802

Actions (login required)

View Item View Item