Техники на минирање во специјални услови

Dambov, Risto and Bosevski, Stefko (2011) Техники на минирање во специјални услови. Working Paper. Сојуз на рударските и геолошки инженери на Македонија, Skopje.

[thumbnail of monografija.pdf]
Preview
Text
monografija.pdf

Download (2MB) | Preview
Official URL: http://www.ugd.edu.mk

Abstract

Оваа книга е издадена како монографија со цел да се синтетизира еден материјал кој ретко се среќава во стручната литература. Книгата опфаќа материја која е наменета за дипломираните рударски инженери, со веќе стекнати знаења од областа на минирањето, за студентите на втор циклус на студии и за експертите за минирање кои се занимаваат со оваа специфична дејност од областа на минирање - како што се рушењето на згради, високи објекти како и мостови и изработка на канали, тунели и други објекти.

Item Type: Monograph (Working Paper)
Subjects: Engineering and Technology > Civil engineering
Engineering and Technology > Other engineering and technologies
Divisions: Faculty of Natural and Technical Sciences
Depositing User: Risto Dambov
Date Deposited: 03 Apr 2013 14:04
Last Modified: 03 Apr 2013 14:04
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/4622

Actions (login required)

View Item View Item