Стратегија за развој на енергетиката во Република Македонија за период 2008-2020

Cingoski, Vlatko and MANU, (grupa avtori) (2009) Стратегија за развој на енергетиката во Република Македонија за период 2008-2020. Македонска академија на науките и уметностите, Скопје.

[thumbnail of strategija.pdf]
Preview
Text
strategija.pdf

Download (501kB) | Preview

Abstract

Во оваа стратегија се опфатени:Целите на стратегијата, генералните принципи на функционирање на енергетскиот сектор, постојната енергетска инфраструктура, потрошувачката на енергија во периодот 1996-2007, потребата од енергија во периодот 2008-2020, можностите за обезбедување на потребната енергија во периодот 2008-2020 и слично.

Item Type: Book
Subjects: Engineering and Technology > Electrical engineering, electronic engineering, information engineering
Divisions: Faculty of Electrical Engineering
Depositing User: Vlatko Cingoski
Date Deposited: 26 Dec 2012 10:00
Last Modified: 04 Nov 2013 08:34
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/4510

Actions (login required)

View Item View Item