Извештај од реализирана студиска посета во Лондон, Велика Британија

Atanasova-Pacemska, Tatjana (2005) Извештај од реализирана студиска посета во Лондон, Велика Британија. Проект „Креативна настава и учење". pp. 1-8.

[thumbnail of izvestaj.pdf]
Preview
Text
izvestaj.pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

Основната цел за оваа студиска посета реализирана во периодот од 20 до 26 ноември, 2005 година беше да се збогатат сознанијата за образовниот систем во Англија, со посебен осврт на делот што се однесува за иницијална обука на наставници за задолжителното образование.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Educational sciences
Divisions: Faculty of Computer Science
Depositing User: Tatjana A. Pacemska
Date Deposited: 25 Dec 2012 14:07
Last Modified: 11 Jun 2013 09:40
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/4456

Actions (login required)

View Item View Item