Одговори на најчесто поставуваните прашања за Windows 95

Zdravev, Zoran and Zdraveva, Biljana and Koceva, Liljana (1998) Одговори на најчесто поставуваните прашања за Windows 95. Дом на млади - Штип.

[thumbnail of Kniga Win95.pdf]
Preview
Text
Kniga Win95.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

WINDOWS (прозорци) - оперативен систем и работно опкружување. Така наречен затоа што сите активности се спроведуваат во прозорци кои се појавуваат на Вашиот екран. Предноста на прозорците е што можете да се префрлате од еден во друг прозорец, делумно или потполно да ги препокривате другите прозорци и да ги користите за изведување на повече од една работа во исто време.

Item Type: Book
Subjects: Natural sciences > Computer and information sciences
Divisions: Faculty of Computer Science
Depositing User: Zoran Zdravev
Date Deposited: 24 Dec 2012 10:54
Last Modified: 24 Dec 2012 11:41
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/4230

Actions (login required)

View Item View Item