Извештај од студискиот престој во Мелме - Шведска

Kitanova, Irena (2002) Извештај од студискиот престој во Мелме - Шведска. Воспитание - Списание за теорија и практика (3). pp. 114-118.

[thumbnail of izvestaj.pdf]
Preview
Text
izvestaj.pdf

Download (768kB) | Preview

Abstract

Во рамките на проектот " Партнерство за развој на демократијата во образованието" во кој П.Ф "Гоце Делчев" Штип е партнер, од 10 август до 8 ноември 2002 година учествував во проектот "Обука за учителствување во мултикултурни институции" на факултетот за учители во Мелме Шведска. Покрај педагошкиот факултет од Штип, учество зедоа и педагошките факултети од Скопје и Битола. Престојот беше со цел да се обучат студенти кои ќе можат солидно да ја извршуваат својата работа во мултикултурни институции.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Educational sciences
Divisions: Faculty of Educational Science
Depositing User: Irena Kitanova
Date Deposited: 19 Dec 2012 14:23
Last Modified: 11 Jun 2013 13:40
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/4081

Actions (login required)

View Item View Item