Современи инженерско-геолошки процеси и појави во околината на Охридското езеро

Dimov, Gorgi and Jovanovski, Vlatko (2008) Современи инженерско-геолошки процеси и појави во околината на Охридското езеро. Geologica Macedonica. ISSN 0352-1206

[thumbnail of krushevo 1.pdf]
Preview
Text
krushevo 1.pdf

Download (5MB) | Preview

Abstract

Научниот труд ги анализира современите геодинамички процеси во околината на Охридското езеро и ја дефинира поделбата на теренот со посебен осврт на југо-источните, централните и северозападните делови на теренот.

Item Type: Article
Subjects: Natural sciences > Other natural sciences
Divisions: Faculty of Computer Science
Depositing User: Vlatko Jovanovski
Date Deposited: 17 Dec 2012 09:05
Last Modified: 17 Dec 2012 09:05
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/3698

Actions (login required)

View Item View Item