Нови аспекти на социјалната сигурност на тутунопроизводителите

Miceski, Trajko (1998) Нови аспекти на социјалната сигурност на тутунопроизводителите. In: Социјалната сигурност на населението во Република Македонија во услови на транзиција, 27 ноември 1997 г., Скопје.

[thumbnail of socijalnata_sigurnost_T.miceski.pdf]
Preview
Text
socijalnata_sigurnost_T.miceski.pdf

Download (694kB) | Preview

Abstract

Употребувајќи го терминот социјална сигурност на тутунопроизводителите, сакаме да истакнеме само некои аспекти за обезбедување на сигурност на живеењето на тутунопроизводителите и нивното социјално осигурување. Овде пред се се мисли на индивидуалните тутунопроизводители на кои основна дејност им е тутунопроизводството, дополнето со друга земјоделска активност.

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Trajko Miceski
Date Deposited: 12 Dec 2012 15:07
Last Modified: 19 Jun 2013 08:11
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/3400

Actions (login required)

View Item View Item