Презадолженоста на земјите во развој и патишта за нејзино разрешување

Fotov, Risto (1981) Презадолженоста на земјите во развој и патишта за нејзино разрешување. Masters thesis, Универзитет „Св.Кирил и Методиј" - Економски факултет Скопје.

[thumbnail of prezadolzenosta_na_zemjite.pdf]
Preview
Text
prezadolzenosta_na_zemjite.pdf

Download (934kB) | Preview

Abstract

Главни тематики кои ги опфаќа овој труд се: Причини за презадолженоста на земјите во развој, Состојба и тенденција на задолжувањето на земјите во развој и Можностите за разрешување на презадолженоста на земјите во развој.

Item Type: Thesis (Masters)
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Risto Fotov
Date Deposited: 05 Dec 2012 14:44
Last Modified: 24 Sep 2013 13:23
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/3104

Actions (login required)

View Item View Item