Обликувањето на Нова Европа

Fotov, Risto (1991) Обликувањето на Нова Европа. Нова Македонија.

[thumbnail of oblikuvanjeto_na_Nova_Evropa.pdf]
Preview
Text
oblikuvanjeto_na_Nova_Evropa.pdf

Download (798kB) | Preview

Abstract

Појавата на книгата од авторот Тодор Тодоров и Вангел Василески, "Европа 92", со својата исклучителна актуелност и општествена корисност на тематиката и комплексноста на метеријата што ја третира, без сомнение, ќе пополни една сериозна празнина во литературата од македонското јазично подрачје за процесот на политичкото, економското, културното, социјалното, научното и технолошкото интегрирање на Европа.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Risto Fotov
Date Deposited: 05 Dec 2012 11:39
Last Modified: 19 Jun 2013 07:07
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/3094

Actions (login required)

View Item View Item