Стокообменъш между Р.Македония и Р.България

Fotov, Risto and Jovanova, Blagica (2012) Стокообменъш между Р.Македония и Р.България. Управување со бизнис. pp. 151-160.

[thumbnail of biznis.pdf]
Preview
Text
biznis.pdf

Download (6MB) | Preview

Abstract

Предмет на оваа статија е прогресот и предизвицина на ефикасниот развој и обем на стоки и услуги, помеѓу Р.Македонија и Р.Бугарија

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Risto Fotov
Date Deposited: 05 Dec 2012 10:52
Last Modified: 10 Jun 2013 09:59
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/3077

Actions (login required)

View Item View Item