Земјите во развој на неоколонијалниот систем на светското стопанство - положба, фактори и перспективи

Fotov, Risto (1991) Земјите во развој на неоколонијалниот систем на светското стопанство - положба, фактори и перспективи. PhD thesis, Универзитет во Битола-Економски факултет во Прилеп.

[thumbnail of doktorska_teza.pdf]
Preview
Text
doktorska_teza.pdf

Download (658kB) | Preview

Abstract

Докторската теза опфаќа повеќе тематики и проблематики меѓу кои: Современи карактеристики и тенденции во развојот на светското стопанство; Состојба, тенденции и проблеми на стопанствата на земјите во развој; Фактори кои ја детерминираат положбата на земјите во развој во светското стопанство.

Item Type: Thesis (PhD)
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Risto Fotov
Date Deposited: 05 Dec 2012 14:43
Last Modified: 24 Sep 2013 13:24
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/3068

Actions (login required)

View Item View Item