Хемороиди Сериозен проблем за кој се срамиме да појдеме на лекар

Mitevski, Aleksandar (2019) Хемороиди Сериозен проблем за кој се срамиме да појдеме на лекар. Ревита, стручно списание на Ре-Медика Скопје (28). pp. 26-29.

[thumbnail of REVITA 28merged.pdf] Text
REVITA 28merged.pdf

Download (872kB)

Abstract

Хемороидите
претставуваат
едни од најчестите
проблеми во
аналната регија
и при првите
симптоми треба да
се побара лекарска
помош, но поради
непријатното место
на кое се наоѓаат,
се смета дека мал
број пациенти се
јавуваат за преглед

Item Type: Article
Subjects: Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Medical and Health Sciences > Health sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Aleksandar Mitevski
Date Deposited: 04 May 2021 08:46
Last Modified: 04 May 2021 08:46
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/28028

Actions (login required)

View Item View Item