Дијагностичко значење на малонилдиалдехидот во серум кај заболени од Diabetes mellitus

Ruskovska, Tatjana (1997) Дијагностичко значење на малонилдиалдехидот во серум кај заболени од Diabetes mellitus. Masters thesis, Ss. Cyril and Methodius University, Skopje.

[thumbnail of Магистериум.pdf]
Preview
Text
Магистериум.pdf

Download (722kB) | Preview

Abstract

Овој магистерски труд е изработен во Централната клиничка лаборатотија при ЦВЗУ и во лабораторијата на Заводот за физиологија и биохемија при Институтот за биологија на Природно-математичкиот факултет.

Item Type: Thesis (Masters)
Subjects: Medical and Health Sciences > Basic medicine
Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Medical and Health Sciences > Health sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Tatjana Ruskovska
Date Deposited: 02 Dec 2012 10:06
Last Modified: 02 Dec 2012 10:06
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/2720

Actions (login required)

View Item View Item