Логистички системи

Atanasoski, Drasko (2020) Логистички системи. Универзитет „Гоце Делчев“ - Штип , Штип . ISBN 978-608-244-723-0

[thumbnail of 647261736b6f2e6174616e61736f736b69ra.pdf]
Preview
Text
647261736b6f2e6174616e61736f736b69ra.pdf

Download (5MB) | Preview

Abstract

Логистиката се занимава со планирање и контрола на проток на материјали и информации поврзани со истото во самите организации, како во јавниот така и во приватниот сектор. Ако зборуваме воопштено, нејзината мисија е да ги достави вистинските материјали на вистинско место во вистинско време, во рамки на бараните параметри (на пр., намалување на вкупните оперативни трошоци), придржувајќи се кон зададените ограничувања (на пр., ограничен буџет).

Item Type: Book
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Drasko Atanasoski
Date Deposited: 20 Oct 2020 11:43
Last Modified: 20 Oct 2020 11:43
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/26669

Actions (login required)

View Item View Item