Токсиколошки и клиничко-токсиколошки анализи: протоколи за лабораториска работа

Gjorgieva Ackova, Darinka (2019) Токсиколошки и клиничко-токсиколошки анализи: протоколи за лабораториска работа. ISBN 978-608-244-651-6.

[thumbnail of Praktikum-objaven vo e-bib.pdf]
Preview
Text
Praktikum-objaven vo e-bib.pdf

Download (785kB) | Preview

Abstract

Овој практикум претставува збир од протоколи и препораки за изведување на експериментална лабораториска работа по предметот Клиничко-токсиколошки анализи за студентите на Факултетот за медицински науки, стручни студии-медицински лаборант и дел од истоимениот предмет на студиска програма од интегрираните студии по фармација.

Item Type: Teaching Resource
Subjects: Medical and Health Sciences > Basic medicine
Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Medical and Health Sciences > Other medical sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Darinka Gorgieva Ackova
Date Deposited: 30 Oct 2019 10:12
Last Modified: 30 Oct 2019 10:12
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/22754

Actions (login required)

View Item View Item