Реализација на воспитно образовната работа во непосредната природна околина

Dimitrov, Nikola (2004) Реализација на воспитно образовната работа во непосредната природна околина. Просветно дело - Списание за педагошки прашања, 57 (4). pp. 35-51. ISSN 0350-6711

[thumbnail of Other]
Preview
Other (Other)
д-р Никола В. Димитров, Реализација на воспитно образовната работа во непосредната природна околина,Просветно дело,2004.PDF

Download (1MB) | Preview

Abstract

Текстот што го нудиме дава нови идеи за искористување на условите и можностите што ги имаат третираните рурални училишта и околините на населбите, да покрај редовното одвивање на воспитно образовната настава на училиштата од градот и понудат и други услуги во форма на реализирање на еднодневна и повеќедневна перцептивна настава со посета на објектите на непосредната приородна средина.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Educational sciences
Social Sciences > Other social sciences
Social Sciences > Social and economic geography
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Nikola Dimitrov
Date Deposited: 27 Sep 2019 08:26
Last Modified: 27 Sep 2019 08:26
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/22607

Actions (login required)

View Item View Item