Дизајн на мебел

Despot, Katerina and Sandeva, Vaska (2019) Дизајн на мебел. Национална и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски", Скопје 684.4:7.05(075.8). ISBN 978-608-244-630-1

[thumbnail of dizajn na mebel.pdf]
Preview
Text
dizajn na mebel.pdf

Download (56MB) | Preview

Abstract

Моделот на одржлив развој не е само уште едно унапредување во модата на дизајнот на мебел туку претставува концепт или начин на размислување кој го става решавањето на конкретни задачи и проблеми директно поврзани со потрошувачката, екологијата, заштитата на природните ресурси и преземање акција за опстанок на човечката нација.

Item Type: Book
Subjects: Natural sciences > Other natural sciences
Divisions: Faculty of Natural and Technical Sciences
Depositing User: Vaska Sandeva
Date Deposited: 10 Sep 2019 10:48
Last Modified: 10 Sep 2019 10:48
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/22452

Actions (login required)

View Item View Item