Мали, а сепак големи приказни од и за животот

Denkova, Jovanka (2019) Мали, а сепак големи приказни од и за животот. Aкт-списание за книжевност и култура (65). pp. 39-43. ISSN 1857-6184

[thumbnail of akt65.pdf]
Preview
Text
akt65.pdf

Download (537kB) | Preview

Abstract

Стихозбирката „Песни за мали и големи деца“ од Благој Самоников е објавена 2018 година, во издание на издавачката куќа Силсонс, Скопје. Ова е деветнаесетто творечко остварување на Благој Самоников, и наспроти претходните, поетот за првпат проговорува за помладите читатели.

Item Type: Article
Subjects: Humanities > Languages and literature
Divisions: Faculty of Philology
Depositing User: Jovanka Denkova
Date Deposited: 23 Aug 2019 09:03
Last Modified: 23 Aug 2019 09:03
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/22354

Actions (login required)

View Item View Item