Преглед на истоимени населби од други држави со населби од општина Новаци како можност за соработка

Dimitrov, Nikola and Koteski, Cane (2017) Преглед на истоимени населби од други држави со населби од општина Новаци како можност за соработка. In: Седумнаесета пелагонска културно-научна средба.

[thumbnail of ПРЕГЛЕД НА ИСТОИМЕНИ НАСЕЛБИ ОД ДРУГИ ДРЖАВИ СО НАСЕЛБИ ОД ОПШТИНА НОВАЦИ КАКО МОЖНОСТ ЗА СОРАБОТК1.pdf]
Preview
Text
ПРЕГЛЕД НА ИСТОИМЕНИ НАСЕЛБИ ОД ДРУГИ ДРЖАВИ СО НАСЕЛБИ ОД ОПШТИНА НОВАЦИ КАКО МОЖНОСТ ЗА СОРАБОТК1.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

Текстот што го презентираме има цел да ги открие и претстави истоимените населби од други држави со населбите од Општина Новаци. Ова првично претставување на „населби двојници“ пред локалната самоуправа треба да поттикне и иницира соработка во различни сфери од економскиот, општествениот и културниот живот на Општина Новаци со истоимени населби во соседните и други држави.

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Subjects: Social Sciences > Social and economic geography
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Cane Koteski
Date Deposited: 03 Sep 2018 13:02
Last Modified: 03 Sep 2018 13:02
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/20357

Actions (login required)

View Item View Item