Значајни пронајдоци за човештвото што не биле наградени со Нобелова награда

Gulaboski, Rubin (2017) Значајни пронајдоци за човештвото што не биле наградени со Нобелова награда. . (Unpublished)

[thumbnail of Programme Science in Life UGD 22 11 2017.pdf]
Preview
Text
Programme Science in Life UGD 22 11 2017.pdf

Download (59kB) | Preview
[thumbnail of Science in LIFE-Големи Пронајдоци што не се наградени со Нобелова хаграда-24 11-2017 Gulaboski.pdf]
Preview
Text
Science in LIFE-Големи Пронајдоци што не се наградени со Нобелова хаграда-24 11-2017 Gulaboski.pdf

Download (6MB) | Preview

Abstract

Во рамките на симпозиумот Science in life, организиран од УГД Штип по повод Светскиот ден на науката, презентирани се големи пронајдоци од огромна важност за човештвото, за кои не авторите не добиле Нобелова награда. Покрај тоа, дадени се насоки во кои ќе се развива науката во 21от век.

Item Type: Teaching Resource
Subjects: Medical and Health Sciences > Basic medicine
Natural sciences > Chemical sciences
Natural sciences > Physical sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Rubin Gulaboski
Date Deposited: 05 Feb 2018 12:42
Last Modified: 05 Feb 2018 12:42
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/19329

Actions (login required)

View Item View Item