Втора студентска конференција „Студентската мисла во правото, политиката и општеството“

Nikodinovska Krstevska, Ana (2017) Втора студентска конференција „Студентската мисла во правото, политиката и општеството“. [Project]

[thumbnail of agenda na studentska konferencija (finalna verzija)  (01.11.2017).pdf]
Preview
Text
agenda na studentska konferencija (finalna verzija) (01.11.2017).pdf

Download (608kB) | Preview
[thumbnail of повик за доставување на трудови за студентска конференција.pdf]
Preview
Text
повик за доставување на трудови за студентска конференција.pdf

Download (188kB) | Preview

Abstract

Втора студентска конференција „Студентската мисла во правотто, политиката и општеството“ одржана на 3 ноември на Правниот факултет во Штип. Конференцијата ја организираше Правниот факултет во Штип под раководство на доц.д-р Ана Никодиновска Крстевска, во соработка со Правниот факултет при УКИМ - Скопје, Правниот факултет при ДУТ - Тетово, и Мисијата на ОБСЕ во Скопје.

Item Type: Project
Subjects: Social Sciences > Law
Social Sciences > Political Science
Social Sciences > Sociology
Divisions: Faculty of Law
Depositing User: Ana Nikodinovska Krstevska
Date Deposited: 02 Feb 2018 08:53
Last Modified: 02 Feb 2018 08:53
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/19286

Actions (login required)

View Item View Item