Неколку навраќања кон детството

Denkova, Jovanka (2017) Неколку навраќања кон детството. Jovanka Denkova, Stip. ISBN 978-608-66129-0-0

[thumbnail of ZA REPOZITORIUM.pdf]
Preview
Text
ZA REPOZITORIUM.pdf

Download (376kB) | Preview

Abstract

Оваа научна книга заокружува неколку научни опсервации на авторот кон одредени дела од македонската, српската и светската книжевност за деца и млади.

Item Type: Book
Subjects: Humanities > Languages and literature
Divisions: Faculty of Philology
Depositing User: Jovanka Denkova
Date Deposited: 10 Nov 2017 08:45
Last Modified: 10 Nov 2017 08:45
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/18566

Actions (login required)

View Item View Item