Прва летна школа за човекови права и кривично право

Ananiev, Jovan and Stojanovski, Strasko and Poposka, Zaneta (2016) Прва летна школа за човекови права и кривично право. [Project] (Submitted)

[thumbnail of SS JA 1.pdf]
Preview
Text
SS JA 1.pdf

Download (282kB) | Preview

Abstract

Од 21 до 27 јули во Охрид се организира првата Летна школа за Кривично право и човекови права. Летната школа во партнерство ја организираа Правните факултети при Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип и Државниот Универзитет во Тетово, поддржана од Мисијата на ОБСЕ во Скопје. Притоа, во подготвителниот период беше формиран Организационен одбор на Школата кој го сочинуваа: проф. д-р Јован Ананиев и проф. д-р Страшко Стојановски од Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип, проф. д-р Агим Нухиу и проф. д-р Насер Адеми од Државниот Универзитет во Тетово и доц. д-р Жанета Попоска и м-р Томе Шекерџиев од Мисијата на ОБСЕ во Скопје.

Item Type: Project
Subjects: Social Sciences > Law
Social Sciences > Media and communications
Social Sciences > Political Science
Social Sciences > Sociology
Divisions: Faculty of Law
Depositing User: Strasko Stojanovski
Date Deposited: 30 Jan 2017 12:35
Last Modified: 30 Jan 2017 12:35
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17088

Actions (login required)

View Item View Item