Проектни активности на Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип во соработка со Мисијата на ОБСЕ во Скопје

Stojanovski, Strasko (2016) Проектни активности на Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип во соработка со Мисијата на ОБСЕ во Скопје. [Project] (Submitted)

[thumbnail of SS.pdf]
Preview
Text
SS.pdf

Download (959kB) | Preview

Abstract

Извештајот се темели врз основа на реализирани активности во текот на 2016 година, како дел од проектните активности кои Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип ги реализира во партнерство со Мисијата на ОБСЕ во Скопје.Координатор на проектните активности од Правниот факултет во Штип е проф. д-р Страшко Стојановски.

Item Type: Project
Subjects: Social Sciences > Law
Social Sciences > Media and communications
Social Sciences > Political Science
Social Sciences > Sociology
Divisions: Faculty of Law
Depositing User: Strasko Stojanovski
Date Deposited: 30 Jan 2017 12:37
Last Modified: 30 Jan 2017 12:37
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17087

Actions (login required)

View Item View Item