До посетители преку пребарувачите - Започнете сопствен интернет бизнис

Bezovski, Zlatko (2007) До посетители преку пребарувачите - Започнете сопствен интернет бизнис. Дневен бизнис, III (640). p. 4. ISSN 1409-9233

[thumbnail of 16.seo.pdf]
Preview
Text
16.seo.pdf

Download (801kB) | Preview

Abstract

Статија од серијалот „Започнете сопствен Интернет бизнис“ објавуван во дневниот весник „Дневен Бизнис“. Интернет пребарувачите претставуваат најзначаен извор на нови посетители за онлајн бизнисите. Според некои истражувања околу 50% од новите посетители на веб сајтовите потекнуваат токму од пребарувачите. Техниките со кои се подобрува рангирањето во пребарувачите а со тоа се зголемуваат и посетителите е позната како оптимизација за пребарувачи.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Computer Science
Depositing User: Zlatko Bezovski
Date Deposited: 25 Oct 2016 09:09
Last Modified: 25 Oct 2016 09:09
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16496

Actions (login required)

View Item View Item