Најбрзо до посетители преку ППЦ(PPC) - Започнете сопствен интернет бизнис

Bezovski, Zlatko (2007) Најбрзо до посетители преку ППЦ(PPC) - Започнете сопствен интернет бизнис. Дневен бизнис, III (635). p. 4. ISSN 1409-9233

[thumbnail of 15.ppc.pdf]
Preview
Text
15.ppc.pdf

Download (828kB) | Preview

Abstract

Статија од серијалот „Започнете сопствен Интернет бизнис“ објавуван во дневниот весник „Дневен Бизнис“. Еден од најлесните и најбрзите начини да донесете посетители на веб сајтот е преку програмите за Плати по клик (Pay-Per-Click) рекламирање на познатите пребарувачи. Сепак, овој начин на рекламирање не е секогаш успешен и треба да се биде внимателен кога се применува за да не се предизвикаат непотребни загуби.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Zlatko Bezovski
Date Deposited: 25 Oct 2016 09:08
Last Modified: 25 Oct 2016 09:08
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16471

Actions (login required)

View Item View Item