Заработете со Google AdSense - Започнете сопствен интернет бизнис

Bezovski, Zlatko (2007) Заработете со Google AdSense - Започнете сопствен интернет бизнис. Дневен бизнис, III (610). p. 4. ISSN 1409-9233

[thumbnail of 11.zarabotete-so-adsense.pdf]
Preview
Text
11.zarabotete-so-adsense.pdf

Download (798kB) | Preview

Abstract

Статија од серијалот „Започнете сопствен Интернет бизнис“ објавуван во дневниот весник „Дневен Бизнис“. Еден од наједноставните начини да заработите на интеренет, доколку имате посетуван веб сајт е да поставите AdSense реклами на истиот. AdSense рекламниот систем на Google објавува реклами сродни на содржините на вашиот сајт, лесно се интегрира и овозможува солидни заработки доколку имате посетители.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Zlatko Bezovski
Date Deposited: 25 Oct 2016 09:08
Last Modified: 25 Oct 2016 09:08
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16463

Actions (login required)

View Item View Item