Потребни вештини и знаења - Започнете сопствен интернет бизнис

Bezovski, Zlatko (2007) Потребни вештини и знаења - Започнете сопствен интернет бизнис. Дневен бизнис, III (583). p. 4. ISSN 1409-9233

[thumbnail of 6.potrebni-vestini-i-znaenja.pdf]
Preview
Text
6.potrebni-vestini-i-znaenja.pdf

Download (801kB) | Preview

Abstract

Статија од серијалот „Започнете сопствен Интернет бизнис“ објавуван во дневниот весник „Дневен Бизнис“. За да се започне онлајн бизнис потребни се некои основни вештини кои ќе ви помогнат во остварување на целите. Овие вештини вклучуваат: вештини за пишување, веб дизајн, графички дизајн и/или Интерент маркетинг вештини.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Zlatko Bezovski
Date Deposited: 25 Oct 2016 09:07
Last Modified: 25 Oct 2016 09:07
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16458

Actions (login required)

View Item View Item