Уредување на блог - Започнете сопствен интернет бизнис

Bezovski, Zlatko (2007) Уредување на блог - Започнете сопствен интернет бизнис. Дневен бизнис, III (578). p. 4. ISSN 1409-9233

[thumbnail of 5.ureduvanje-na-blog.pdf]
Preview
Text
5.ureduvanje-na-blog.pdf

Download (816kB) | Preview

Abstract

Статија од серијалот „Започнете сопствен Интернет бизнис“ објавуван во дневниот весник „Дневен Бизнис“. Наједноставен онлајн бизнис модел е уредување/пишување на блог и објавување на реклами на истиот со цел да се заработи.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Zlatko Bezovski
Date Deposited: 25 Oct 2016 09:06
Last Modified: 25 Oct 2016 09:06
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16457

Actions (login required)

View Item View Item