Од идеја до профит - Започнете сопствен интернет бизнис

Bezovski, Zlatko (2007) Од идеја до профит - Започнете сопствен интернет бизнис. Дневен бизнис, III (573). p. 5. ISSN 1409-9233

[thumbnail of 4.od-idea-do-profit.pdf]
Preview
Text
4.od-idea-do-profit.pdf

Download (746kB) | Preview

Abstract

Статија од серијалот „Започнете сопствен Интернет бизнис“ објавуван во дневниот весник „Дневен Бизнис“. На Интернет постојат бројни алатки и извори кои може да ви дадат идеи за тоа во која дејност да започнете онлајн бизнис. Исто така можете да проверите колку интерес постои за вашата првична идеја.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Zlatko Bezovski
Date Deposited: 25 Oct 2016 09:06
Last Modified: 25 Oct 2016 09:06
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16456

Actions (login required)

View Item View Item