Форми на Интернет приходи - Започнете сопствен интернет бизнис

Bezovski, Zlatko (2007) Форми на Интернет приходи - Започнете сопствен интернет бизнис. Дневен бизнис, III (563). p. 4. ISSN 1409-9233

[thumbnail of 2.formi-na-internet-prihodi.pdf]
Preview
Text
2.formi-na-internet-prihodi.pdf

Download (627kB) | Preview

Abstract

Статија од серијалот „Започнете сопствен Интернет бизнис“ објавуван во дневниот весник „Дневен Бизнис“. Основните форми на приходи кои може да се остваруваат преку Интернет се: приходи од продажба, членарина, емитување на реклами и провизија.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Zlatko Bezovski
Date Deposited: 25 Oct 2016 09:05
Last Modified: 25 Oct 2016 09:05
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/16454

Actions (login required)

View Item View Item