Водич низ лавиринтите на животот

Denkova, Jovanka (2009) Водич низ лавиринтите на животот. Литературен збор (4-6). pp. 116-119.

[thumbnail of bubreze_Literaturen zbor.pdf]
Preview
Text
bubreze_Literaturen zbor.pdf

Download (187kB) | Preview

Abstract

Македонската литература за деца во чекор ги следи современите струења во книжевноста. Воедно, таа непогрешливо ги слуша дамарите на современоста во која младите се бараат себеси и грчевито се борат за своето место во современото бурно живеење.
Романот Бубреже е посветен на сите оние адолесценти, кои го преживуваат најубавиот, а воедно и најбурниот период од својот живот.

Item Type: Article
Subjects: Humanities > Languages and literature
Divisions: Faculty of Philology
Depositing User: Jovanka Denkova
Date Deposited: 20 Nov 2012 13:01
Last Modified: 19 Dec 2012 12:26
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/1482

Actions (login required)

View Item View Item