Народната интуиција во лекување на имагинарното

Gazepov, Strahil and Vlahcev, T and Zivkov, Z (2003) Народната интуиција во лекување на имагинарното. In: I Балкански конгрес за историја на медицината, 23-25 Oct 2003, Ohrid, Macedonia.

[thumbnail of img159.pdf]
Preview
Text
img159.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

Животот на плодот се одвива преку неговата мајка, па од тука поедини сегменти од емоционалниот живот на мајката за време на бременоста манифестирање како одредени посакувања и желби, направени абарации (кршнува од различни мисли или однесувања, крадење на одреден предмет) доживуваат стрес.

Item Type: Conference or Workshop Item (Keynote)
Subjects: Medical and Health Sciences > Basic medicine
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Strahil Gazepov
Date Deposited: 12 Nov 2015 14:54
Last Modified: 12 Nov 2015 14:58
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/14234

Actions (login required)

View Item View Item