Грански колективен договор за новинари и медиумски работници во Република Македонија (Преднацрт-верзија)

Apasiev, Dimitar (2015) Грански колективен договор за новинари и медиумски работници во Република Македонија (Преднацрт-верзија). ССНМ - Самостоен синдикат на новинари и медиумски работници во РМ.

[thumbnail of GRANSKI KD - Novinari.pdf]
Preview
Text
GRANSKI KD - Novinari.pdf

Download (713kB) | Preview

Abstract

Оваа пред-нацрт верзија на Гранскиот колективен договор за новинари и медиумски работници во Република Македонија е изработен во склоп на проект реализиран од страна на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) - Скопје), а финансиран од германската Фондација „Роза Луксембург“ (Берлин).

Item Type: Other
Subjects: Social Sciences > Law
Social Sciences > Media and communications
Social Sciences > Other social sciences
Social Sciences > Political Science
Divisions: Faculty of Law
Depositing User: Dimitar Apasiev
Date Deposited: 09 Nov 2015 11:14
Last Modified: 09 Nov 2015 11:14
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/14192

Actions (login required)

View Item View Item