Навики во исхраната и нутритативниот статус на децата

Jovancevska, Daniela (2015) Навики во исхраната и нутритативниот статус на децата. Other thesis, Goce Delchev University .

[thumbnail of 1-Специјалистички    труд,.doc111 (6).pdf]
Preview
Text
1-Специјалистички труд,.doc111 (6).pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

Искрено се заблагодарувам на мојот ментор Проф. д-р Гордана Панова за поддршката, советите и сугестиите околу изработката на трудот, целосно посветувајќи се со својот професионализам, знаење и искуство кои ми беа од голема помош за конечното оформување на трудот.
Благодарност до Центарот за Јавно здравје – Кочани, основните училишта и детските градинки, ЈЗУ Здравствен дом – Кочани, ЈЗУ Општа болница – Кочани за соработката и помошта во собирање на податоци поврзани за изработката на овој труд.
Посебна благодарност до моето семејство кое ми даваше неизмерна поддршка за цело време при изработката на трудот и со голема истрајност и разбирање ме следеа во надградувањето на моето образование.
На сите што веруваа во мене и ме научија да верувам во сопствената интуиција, им БЛАГОДАРАМ!

Item Type: Thesis (Other)
Subjects: Medical and Health Sciences > Other medical sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Katerina Hadzi-Vasileva
Date Deposited: 06 Nov 2015 11:38
Last Modified: 06 Nov 2015 11:38
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/14189

Actions (login required)

View Item View Item