Говор на омраза на интернет

Stojanovski, Strasko (2015) Говор на омраза на интернет. [Project]

[thumbnail of proekt obse 3.pdf]
Preview
Text
proekt obse 3.pdf

Download (291kB) | Preview
Official URL: http://clprmk.org/?p=608

Abstract

Истражување кое се реализира во рамките на Центарот за правно-политички истражувања, на Правниот факултет, при Универзитетот „Гоце Делчев“- Штип. Истражувањето се однесува на „Говор на омраза на Интернет“. Во рамките на истражувањето се реализирани две работилници: 1. Работилница за запознавање на основните поими на Дискриминација, говор на омраза и криминал од омраза и 2. Методолошка работилница за изработка на истражувањето. Истражувањето е во финална фаза на прибирање и обработка на податоците спроведени од група на студенти на Правниот факултет во Штип, под менторство на доц. д-р Страшко Стојановски.

Item Type: Project
Subjects: Social Sciences > Law
Social Sciences > Political Science
Social Sciences > Sociology
Divisions: Faculty of Law
Depositing User: Strasko Stojanovski
Date Deposited: 16 Sep 2015 11:49
Last Modified: 16 Sep 2015 11:49
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/13815

Actions (login required)

View Item View Item