Радио дебата на УГД ФМ „Кршењето на правните и моралните норми за време на протест е оправдано“

Stojanovski, Strasko (2014) Радио дебата на УГД ФМ „Кршењето на правните и моралните норми за време на протест е оправдано“. [Video]

[thumbnail of Радио Дебата] Text (Радио Дебата)
watch_v=tInyz8-vnXM

Download (139kB)

Abstract

Дебатата се однесува на правните и политичките постулати на протестите, видени низ призмата на правната и пред се моралната дилема. Дебатата е водена од Игор Стојанов

Item Type: Video
Subjects: Social Sciences > Law
Social Sciences > Political Science
Social Sciences > Sociology
Divisions: Faculty of Law
Depositing User: Strasko Stojanovski
Date Deposited: 21 Aug 2015 08:51
Last Modified: 21 Aug 2015 08:51
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/13743

Actions (login required)

View Item View Item