„Осумаголник“, Канал 8: Центар за правно политички истражувања

Stojanovski, Strasko (2014) „Осумаголник“, Канал 8: Центар за правно политички истражувања. [Video]

[thumbnail of Интервју: „Центар за правно-политички истражувања“] Video (Интервју: „Центар за правно-политички истражувања“)
watch_v=ZGM0_nLLoJg

Download (124kB)

Abstract

Интервјуто е спроведено во март 2014 година и е емитувана во рамките на емисијата „Осумаголник“ на Канал 8. Истото се однесува на активностите кои ги има Центарот на правно-политички истражувања на Правниот факултет, при Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип

Item Type: Video
Subjects: Social Sciences > Law
Social Sciences > Political Science
Social Sciences > Sociology
Divisions: Faculty of Law
Depositing User: Strasko Stojanovski
Date Deposited: 21 Aug 2015 08:49
Last Modified: 21 Aug 2015 08:49
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/13741

Actions (login required)

View Item View Item