"Ни треба вистински социјален дијалог"

Majhosev, Andon (2005) "Ни треба вистински социјален дијалог". UNSPECIFIED, Дневен весник „Дневник”.

[thumbnail of Dnevnik-Pismo za SD.pdf]
Preview
Text
Dnevnik-Pismo za SD.pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

Текстот е објавен во дневниот лист Дневник на ден 27.12.2005 година во пресрет на годишнината од формирањето на Економско социјалниот совет на Република Македонија.Во текстот, генерално се зборува за проблемите и слабостите со кои се соочуваше ова трипартитно тело во своето функционирање во периодот 1997 до 2005 година.

Item Type: Other
Subjects: Social Sciences > Law
Social Sciences > Political Science
Divisions: Faculty of Law
Depositing User: Andon Majhosev
Date Deposited: 26 Jun 2015 10:17
Last Modified: 26 Jun 2015 10:17
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/13439

Actions (login required)

View Item View Item