Примена на современ имплантолошки систем

Papakoca, Kiro (2015) Примена на современ имплантолошки систем. In: Современи решенија во секојдневната стоматолошка пракса - Симпозиум по дентална медицина со меѓународно учество, 07 March 2015, Prilep, Macedonia.

[thumbnail of flaer so programa 7.3.2015 Prilep, R.Macedonia.jpg]
Preview
Image
flaer so programa 7.3.2015 Prilep, R.Macedonia.jpg

Download (209kB) | Preview
[thumbnail of primena na sovremen implantoloski sistem 7.2.2015 .pdf]
Preview
Text
primena na sovremen implantoloski sistem 7.2.2015 .pdf

Download (3MB) | Preview

Abstract

Денес поставувањето на денталните импланти е неопходност и секојдневно е присутно. Сите ние сме во постојана потрага по еден или повеќе имплантолошки системи кои ќе ги задоволат како нивните така и барањата на пациентите.
Кои тип на имплант? Затоа ќе се обидеме да Ви ги доближиме оние имплантолошки системи кои мислиме дека ќе ги исполнат Вашите очекувања, а сето тоа базирано на релевантни податоци. За него ќе прикажеме и финални протетски изработки кои соодветно и во време се покажале дека се одлично интегрирани.

Item Type: Conference or Workshop Item (Speech)
Subjects: Medical and Health Sciences > Basic medicine
Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Kiro Papakoca
Date Deposited: 10 Mar 2015 12:56
Last Modified: 10 Mar 2015 12:56
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/12894

Actions (login required)

View Item View Item