ОХИ, пуферскиот капацитет на плунката како ризик фактори на кариес

Alimani - Jakupi, Jetmire and Iljovska, Snezana and Zdravkovski, Z and Pavlevska, Meri and Jankulovska, Mira and Naskova, Sanja and Majstorceva, Meri (2014) ОХИ, пуферскиот капацитет на плунката како ризик фактори на кариес. Apolonia, 16 (31). pp. 59-68.

[thumbnail of merged_2015_02_17_10-22-38.pdf]
Preview
Text
merged_2015_02_17_10-22-38.pdf

Download (11MB) | Preview

Abstract

Кариесот денес без разлика на средствата и методите кои се нудат за негово делотворно спречување, сепак истиот е еден од најраспространетите заболувања.

Item Type: Article
Subjects: Medical and Health Sciences > Other medical sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Sanja Naskova
Date Deposited: 18 Feb 2015 08:50
Last Modified: 12 Mar 2015 13:44
URI: https://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/12622

Actions (login required)

View Item View Item